Sobota, 2024-05-25
BIP
Wydrukuj

Projekt socjalny „Wsparcie Swego od Swojego”

Dodano: 05-11-2021

Projekt socjalny „Wsparcie Swego od Swojego”
realizowany przez
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku

Pomysł utworzenia projektu zrodził się z potrzeby serca, aby wesprzeć tych, którzy  na co dzień nie mogą liczyć na pomoc ze strony Państwa. Chcemy zrobić coś dla ludzi którzy nie proszą, a potrzebują i stworzyć we współpracy z portalem KORSO Sanockie oraz lokalnymi szkołami pomoc rzeczową.  Akcja nosi nazwę  „Wsparcie Swego od Swojego”.

Wybraliśmy grupę seniorów, która utrzymuje się z niskich emerytur, rent czy zasiłków z pomocy społecznej. My, pracownicy socjalni, którzy mamy stały kontakt z seniorami odwiedzając ich
w miejscach zamieszkania, widzimy w jak bardzo skrajnych warunkach żyją.

Nie są nam obce bieda i trudne warunki mieszkaniowe. Ci ludzie, najbardziej potrzebujący, z tak niskimi zasobami finansowymi nie mają możliwości w pełni zaspokoić swoich podstawowych potrzeb bytowych. Dlatego chcemy uzupełnić te braki, których zakup, np. żywności, środków czystości, odzieży – dla nas tak oczywisty – znacznie polepszy ich prawidłowe funkcjonowanie
w środowisku domowym. Warto zaznaczyć, że również zakup żywności, czy też środków czystości
i środków higienicznych jest w wielu domach ogromnym wsparciem.

Seniorzy, którym dedykujemy tą akcję, bez przerwy stają przed trudnym wyborem, którego my nie znamy, a mianowicie kupić chleb czy proszek do prania. Kupić leki czy ręcznik, bo ten stary już się podarł.

Chcemy tym projektem wzbudzić empatię wśród Sanoczan, pokazać im że nie trzeba dużo tak naprawdę aby komuś pomóc. Osoby, do których jest skierowana ta akcja potrzebują niewiele do szczęścia. Czasami jest to  ciepły koc, nowe garnki czy też zakup krzesła lub poduszki. I właśnie dziś Ty możesz spełnić czyjeś małe marzenie, dla Ciebie tak niewiele warte, a dla innych marzenie nie do zrealizowania.

Loga