Poniedziałek, 2024-03-04
BIP
Wydrukuj

PROJEKT SOCJALNY: „KOPERTA ŻYCIA”

Dodano: 13-07-2023

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku rozpoczyna projekt socjalny: „KOPERTA ŻYCIA”

Starzejące się społeczeństwo to nowe wyzwania ekonomiczne, społeczne i zdrowotne. W pomoc osobom starszym zazwyczaj zaangażowana jest rodzina, dlatego w szczególnie trudnej sytuacji są osoby starsze samotne, niepełnosprawne czy przewlekle chore – zdane na pomoc instytucji. „Koperta życia dla seniora” to program, który pozwala zwiększyć poczucie bezpieczeństwa osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych, który uświadamia że są ważną grupą społeczeństwa. „Koperta życia” podczas akcji ratunkowej staje się pierwszym i jedynym  źródłem informacji o osobie jej chorobach, zażywanych lekach, umożliwia szybkie podjęcie działań, w których czas ratuje życie. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia także policji, straży pożarnej, czy pracownikom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze.

Za kilka lat co trzeci mieszkaniec Sanoka będzie osobą starszą, dlatego warto już dziś zauważyć i skupić się na problemach tej grupy osób, a poprzez działania informacyjne, promocyjne zwiększać świadomość i poprawiać jakość ich życia.

Chętne osoby zapraszamy do zgłaszania się do pracowników socjalnych, osobiście w MOPS Sanok lub telefonicznie: 13-46-080-30

Loga