Wtorek, 2024-04-16
BIP
Wydrukuj

Koperta Życia

Dodano: 28-08-2023

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku od 28 sierpnia 2023r. w ramach realizowanego projektu Koperta Życia rozpoczyna wydawanie kopert uczestnikom projektu.

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Koperta Życia to przede wszystkim karta informacyjna, na której zapisujemy aktualne informacje dotyczące naszego zdrowia oraz podstawowe dane osobowe, między innymi tj.: grupa krwi, przebyte choroby, uczulenia, przyjmowane leki, kontakt do bliskiej osoby, którą należy powiadomić w nagłych sytuacjach.

Koperta pozwala ratownikom medycznym na szybkie rozeznanie, co dolega pacjentowi, jakie leki przyjmuje, co może mu zagrażać. Dzięki temu w przypadku nagłych problemów ze zdrowiem czy utraty przytomności, koperta może być dla ratowników jedynym rzetelnym źródłem informacji o sytuacji, a w efekcie przyczynić się do uratowania życia.

O koperty życia można zapytać pracowników socjalnych ze swojego rejonu lub bezpośrednio w siedzibie MOPS w Sanoku – ul. Zaułek Dobrego Wojaka Szwejka 4, tel.: 13 46 080 30

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji, więcej informacji: https://kopertazycia.pl/

Loga